Bizi Tanıyın

Alâ Dükkân “Gerçek Gıda” ile beslenen bir ailenin, bu ürünleri yaşatma ve tanıtma isteği ile başladı. Çünkü sürdürülebilirliğin, sağlıklı beslenme ve yaşamanın gerçek gıdadan geçtiğine inanıyoruz.

Gerçek Gıda Nedir?

Gerçek gıda, geleneksel yöntemlerle, doğaya uygun ve saygılı üretimle elde edilir.

Katkısızdır, kalitelidir, her yerde yetişmez, kimyasal işlem görmemiştir ve olduğu gibi lezzetlidir.

Alâ Dükkân’da;

* Kuşaklardır tarım ile uğraşan, az ve öz üretmeyi bilen köylülerin emeğine ve bilgisine güveniyoruz.

* Yerel üretim sayesinde kimyasal müdahale olmaksızın yetişen ve üretilen gıdanın kalitesini biliyoruz. Ulaşabildiğimiz atalık tohumları yerinde, köyünde ve sadece toprak ve hayvansal gübre ile yetiştiriyoruz.

* Doğallığın topraktan ve tohumdan masaya konduğu ana kadar her adımda sağlanması gerektiğini düşünüyoruz. Anadolu’nun geleneksel saklama yöntemlerini günün taşıma koşullarına uygun hale getirerek ürünlerimizi ulaştırıyoruz.

* Kadın emeğinin kıymetine ve mucizevi bereketine inanıyoruz. Ailemizin daimi fertleri de dağ köylerindeki kadınlarımız ve yerel üreticilerimiz oldu.

2014 yazında 2 köyden 5 kadınımızla, bir de bu değerlerimizle başladığımız serüvende bugün onlarca köyden onlarca kadınla devam ediyor.

Yeşildere köyündeki Havva’nın sebzeleri İstanbul’da Sinem’e ulaşıyor, Dünyaca ünlü şeflerin mutfaklarına giriyor, uluslararası fuarlara katılıyor.

Sadece topraktan masaya takip edebildiğimiz en kalitelisini sunabildiğimiz ürünlere sitemizde yer veriyoruz. Keyif, lezzet ve sağlık veren sofraları tercih eden müşteri diyemediğimiz dostlarımız, sofraya doğalı gelenekseli ve emeğin kıymetini taşıyan üreticilerimiz ile bir aile olduk. Seni de bu ailenin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

icon-box

Bize bir merhaba diyebilirsin, soruların varsa keyifle yanıtlarız:
bilgi@aladukkan.com.tr

Dükkan'a her zaman bekleriz, açık adres şöyle:
Koçakdede Mahallesi Kenzi Cad. No: 4/B Karaman

WhatsApp chat
Close menu